کمیته فرعی رفع اختلافات و دعاوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان آغاز به کار کرد

 | تاریخ ارسال: 1402/7/8 | 

کمیته فرعی رفع اختلافات و دعاوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان آغاز به کار کرد

در نشست مشترک معاونان قضایی و امور هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، کمیته فرعی رفع اختلافات و دعاوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان آغاز به کار کرد.


به گزارش پایگاه خبری وبدا- زنجان، کمیته فرعی رفع اختلافات و دعاوی دانشگاه علوم پزشکی و‌ خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با موضوع تبصره ۴ ماده ۱۶ قانون دیوان عدالت اداری، طی مراسمی با حضور معاونین حقوقی و امور هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شروع به کار کرد.
 
در این جلسه که با حضور مسئولین ارشد قضایی استان، رئیس و معاونین و کلیه مدیران ارشد، رؤسا و مسئولین واحدهای تابعه دانشگاه برگزار گردید، ضمن معرفی اعضای کمیته و اعطای ابلاغ‌های صادره، توضیح مختصری در خصوص وظایف و اختیارات کمیته و شرح وظایف و مسئولیت‌های مربوطه از سوی مدیر امور حقوقی دانشگاه و دبیر کمیته مذکور به حاضرین ارائه گردید.

در این نشست تخصصی ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود و ارائه توضیحات و رهنمون‌های لازم از سوی معاونین محترم دیوان عدالت اداری، برخی از موانع موجود در اجرای بموقع آرا منجمله عدم تامین و تخصیص منابع اعتباری لازم تشریح گردید.
 منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 29 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی؛ نیروی انسانی و قشر تحصیل کرده مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است

 | تاریخ ارسال: 1402/7/6 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی؛
نیروی انسانی و قشر تحصیل کرده مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  با بیان اینکه این دانشگاه، استان و کشور متعلق به شماست و شما جزو این کشور هستید افزود: نیروی انسانی و قشر تحصیل کرده مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است.


دکتربختیاری ظهر امروز در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی ورودی ۱۳۹۵ افزود: فارغ التحصیلان علوم پزشکی نسبت به سایر رشته‌ها در نقشی که ایفاء می‌کنند جایگاه ویژه‌ای دارند.و این در دو سال کرونا در حوزه سلامت به اثبات رسید، کار بزرگی انجام شد که در هیچ حوزه‌ای اتفاق نیفتاد تلاش همه شما، پزشکان و... در حوزه سلامت باعث شد جامعه از فاجعه نجات پیدا کند و این ثمره زحمات همه شماست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تأکید بر اینکه آینده از آن شماست افزود: متاسفانه امروزه سیاه نمایی از وضعیت کشور ما رسم شده و در فضای عمومی و رسانه‌ای تبلیغ می‌شود که ایران بدبخت‌ترین کشور دنیاست این موضوع سنخیتی با واقعیت‌های جامعه ندارد امید، آینده،پیشرفت از کشور به صورت منطقی تبلیغ نمی‌شود.

وی با اشاره به مراسم دفاع مقدس و تجلیل از امیران و فرماندهان ارتش و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس که دو روز گذشته در دانشگاه برگزار شد افزود: در خاطراتی که دراین مراسم گفته شد در دوران دفاع مقدس رشادت‌هایی آفرید شده و جانفشانی ها و زحماتی برای کشور کشیده شده و به جایی رسیده که الان هستیم و آینده‌ای که شما رقم خواهید زد درخشان‌تر خواهد بود.

دکتر بختیاری با اشاره به مراسم فارغ التحصیلی که به صورت هر سال برگزار می شود تصریح کرد:  شما فارغ التحصیلان، مدیران و اساتید کشور در سال‌های آتی خواهید بود، پیشرفت از آن شماست و شما یک آینده بسیار درخشانی خواهید داشت به شرط آنکه خودتان را قبول کنید، کار بزرگی که کردید همان تحصیل در رشته پزشکی و فارغ التحصیل شده‌اید و کاری که در آینده خواهید کرد این اعتقاد و باور را داشته باشید.

گفتنی است، جشن فارغ التحصیلی ۶۴ نفر از دانشجویان پزشکی ورودی ۱۳۹۵ ظهر امروز در سالن همایشها بین المللی روزبه زنجان با حضورجمعی از معاونان، مدیران و خانواده دانشجویان برگزار شد.

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: تطابق با شاخصه‌های اسلامی و انقلابی، عملکرد دانشگاه را ارزشمند می‌کند

 | تاریخ ارسال: 1402/7/6 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
تطابق با شاخصه‌های اسلامی و انقلابی، عملکرد دانشگاه را ارزشمند می‌کند
دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: آنچه که عملکردهای مثبت دانشگاه را ارزشمند می‌کند، تطابق با شاخصه‌های اسلامی و انقلابی است.


پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر بختیاری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، اظهار کرد: بعد اسلامی و انقلابی است که دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را از سایر کشورها و فرهنگ‌ها متمایز می‌کند و بر ارزش آن می‌افزاید.

وی ضمن تقدیر از خدمات ارزنده حجت‌الاسلام شیرمحمدی، مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، ولایت‌پذیری را از ویژگی‌های بارز ایشان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با تعاملات هرچه بیشتر در حوزه مدیریت دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دانشگاه به سمت هدف غایی خود که عمل به منویات مقام معظم رهبری می‌باشد، هدایت شود.

گفتنی است در این مراسم تکریم و معارفه، حجت‌الاسلام قره‌داغی به عنوان رئیس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و حجت‌الاسلام نقی‌لو به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی شدند و از خدمات حجت‌الاسلام شامی، رئیس سابق دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و حجت‌الاسلام شیرمحمدی، مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر شد.

 منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 119 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان: خدمت در نظام سلامت مقدس و به منزله جهاد است

 | تاریخ ارسال: 1402/7/6 | 
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
خدمت در نظام سلامت مقدس و به منزله جهاد است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی زنجان، خدمت در نظام سلامت را به دلیل اینکه با یکی از شئون زیستی و سلامت بشر در ارتباط است، مقدس خواند و افزود: خدمت در نظام سلامت زمانی که برای رضای الهی و اعتلای اسلام باشد، قداستی افزون می‌یابد و جهاد به شمار می‌آید.


حجت الاسلام محرمعلی شیرمحمدی در آئین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی زنجان، که صبح امروز ۶ مهر در مرکز همایش‌های بین المللی روزبه برگزار شد، به فراز و نشیب‌های دوران مسئولیت ده ساله خود در این دانشگاه اشاره و از خدمات و همکاری‌های کسانی که در نهاد این مرکز و رؤسا و مسئولان سابق و حال حاضر دانشگاه، تقدیر و تشکر کرد و برای حجت الاسلام نقی‌لو، مسئول جدید این نهاد در انجام وظایف محوله آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

حجت الاسلام مجید نقی‌لو مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مراسم  ضمن تشکر از خدمات و زحمات ده ساله حجت الاسلام شیر محمدی به عنوان مسئول سابق این نهاد، به تلاش‌های فعالان نظام سلامت در کشور اشاره کرد و گفت: تلاش‌ها و حرکت‌های روبه جلو علمی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران توانمندی نظام را بیش از همه به رخ  دنیا کشیده است، بطوریکه توانمندی و عزتمان را در نظام سلامت مشاهده می‌کنیم.

حجت الاسلام نقی‌لو به تربیت نیروی مکفی علمی و پزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: جامعه علمی ما هرگز حضور پزشکان هندی و پاکستانی در نظام بهداشت و درمان استان را فراموش نمی‌کنند، اما در حال حاضر شاهد هستیم که تمامی پزشکان و کادر درمان ما بومی هستند که این خود نشان از تربیت نیروی متعهد، کارآمد و مکفی در نظام سلامت این کشور می‌باشد.

وی رسیدن به خودکفایی در عرصه تولید دارو در کشور را مایه افتخار ملت ایران دانست و گفت: مطابق آمارهای اعلام شده در سال‌های گذشته حدود ۹۷ درصد داروهای مصرفی کشورمان از کشورهای دیگر وارد می‌شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه نظام سلامت ما با نظام‌های دیگر متفاوت است، گفت: هدف نظام سلامت ما هدف صرفاً تربیت نیروی انسانی متخصص نیست بلکه در کنار آن تربیت نیروی متخصص، مؤمن و متعهد برای اعتلای تمدی عظیم اسلامی مد نظر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها تأسیس شده است تا در کنار مدیریت دانشگاه کمک حال چنین رسالت عظیمی باشد با توجه به حیطه تخصصی خودش تلاش می‌کند تا این امر مهم به انجام برسد.

همکاران عزیزی که از این به بعد در خدمت آن‌ها خواهیم بود شما جهاد مضاعف و تقدسی مضاعف دارید زیرا  که در این حیطه به لحاظ اینکه با یکی از شئون زیستی بشر سرو کار دارید که سلامت است و لبخند رضایتی که از مردم دریافت می‌کنید و دعای خیری که برای شما به دنبال دارد مضاعف است زیرا کار شما توانمندی نظام را بیش از همه به رخ کشیده است. ما توانمندی و عزتمان را در نظام سلامت مشاهده می‌کنیم. چرا که شما در مرزهای دانش حرکت می‌کنید و مایه مباهات ملت ما هستید شما نیروی انسانی مکفی را تربیت کردید. هرگز حضور پزشکان هندی و پاکستانی در استان فراموش نمی‌شود. شما نظام را در تولید دارو به خودکفایی رسانید مطابق امار اعلام شده سالهای گذشته حدود ۹۷ درصد داروها از کشورهای خارجی وارد می‌شد.شما در شبکه عظیم بهداشتی که ایجاد کردید بی نظیر هستید و در کرونا شاهده حماسه عظیمی که شما خلق کردید و مایه آبروی نظام شدید.نظام سلامت ما با نظام های دیگر متفاوت است ما فقط متخصص تربیت نمی کنیم بلکه ما انسان متخصص و مومن و متعهد تربیت می‌کنیم ما نیرویی برای تمدن عظیم اسلامی تربیت می کنیم دفاتر نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها تأسیس شده است تا در کنار مدیریت دانشگاه کمک حال چنین رسالت عظیمی باشد.قطعاً این نهاد با توجه به حیطه تخصصی خودش تلاش می‌کند تا این امر مهم به انجام رسد.

دفعات مشاهده: 136 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور : وظیفه روحانیون دردانشگاهها به تعبیر مقام معظم رهبری هدایت کردن است

 | تاریخ ارسال: 1402/7/6 | 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور :

وظیفه روحانیون دردانشگاهها به تعبیر مقام معظم رهبری هدایت کردن است
معاون منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان رهبری هستیم و کار ما به تعبیر مقام معظم رهبری هدایت کردن است افزود: محیط های دانشگاهی محیط های خردورزی است و کار تبلیغ دین خیلی تأثیر گزار است و ما این محیط ها را باید قدربدانیم .


حجت‌الاسلام و المسلمین دکترسیدمهدی میراحمدی معاون منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در تشریح وظایف دفاترنهادنمایندگی در دانشگاهها به مسئولیت روحانیت در محیط های دانشگاهی اشاره نمود و افزود: اصل رسالت انبیاء الهی یک مسئله است و تبلیغ رسالت آنها نیز سخن دیگر،  وظیفه اصلی و فلسفه وجودی روحانیت و کار ویژه اصلی روحانیت تبلیغ رسالت انبیاء است و به هر کاری غیر از این بپردازد خلاف قاعده عمل کرده  است.

وی تصریح کرد:‌ یکی از کارویژه‌های مهم روحانیون نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها این است که روحانی متعلق به همه دانشگاهیان هستند و متعلق به یک دسته یا گروه خاص نیستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور به بیانات مقام معظم رهبری استناد کرد و گفت:‌ کارویژه مهم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، تبلیغ و انتقال علمی، قولی و عملی دین و مذهب در سطح دانشگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه حضور روحانیون در دانشگاه به معنای دخالت در امور دانشگاه نیست تصریح کرد:  به تعبیر"معظم له"حضور آقایان روحانی در دانشگاه هرچند با اختیارات و مسئولیت هایی همراه است امام مقصود اصلی این نیست، مقصود اصلی تبیین علمی دین، انتقال و تبلیغ قولی و عملی دین و ایمان مذهبی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکترسیدمهدی میراحمدی افزود:  روحانیون در تموّجات روحی جوانان که مرکز عواطف و احساسات هستند باید ملجأ، مأمن، صبور و رازدار آنها باشند روحانی دانشگاه باید دردها و مشکلات را بشنود و راهنمایی های لازم را بکند همدردی و طبابت معنوی و روحی داشته باشد اگر یک روحانی به این نقطه رسید باید بداند در کارش موفق است.

وی با تأکید بر اینکه  عزیزان روحانی متکفّل تبیین اسلام هستند و رفع اشکالات فکری بر دوش این عزیزان است تصریح کرد: از دیگر وظایف دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، مقابله با انحرافات و کج‌اندیشی‌ها در دین و معرفی و تببین اسلام ناب محمدی (ص) است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور بر این نکته نیز تأکید کرد که تقویت ارتباط معنوی بین مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها از اهمیت بالایی بهره‌مند است.و طبق فرموده حضرت آقا، رؤسای دانشگاهها باید کمک کنند تا روحانیون به وظایف خود عمل کنند و باید کمک کنند روحانیون دانشگاهی حضور معنوی، دینی، هدایتگر و حضور پدرانه داشته باشند .  

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 128 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر